W lipcu Polski Ład 2.0. Jak go odczujemy?

Krajowy System e-Faktur czy też po prostu KSeF. Jednym spędza sen z powiek, drugich cieszy, a ostatni (i tych jest chyba najwięcej) nawet o nim nie słyszeli. Co to tak naprawdę jest i czy muszę to mieć?

2022-05-13

Research Center

Krajowy System e-Faktur? A to w ogóle jadalne?

Krajowy System e-Faktur czy też po prostu KSeF. Jednym spędza sen z powiek, drugich cieszy, a ostatni (i tych jest chyba najwięcej) nawet o nim nie słyszeli. Co to tak naprawdę jest i czy muszę to mieć?

2022-05-13

Rower jako koszt uzyskania przychodu

Ceny paliw nie chcą spadać, a za oknem coraz częściej pojawia się ciepła, słoneczna aura. W tej sytuacji nasze oczy często spoglądają w kierunku alternatywnych środków transportu. Czy można kupić rower na firmę? Czy można wrzucić go w koszty? A może hulajnoga? Jeśli zastanawiasz się nad tym, koniecznie przeczytaj ten artykuł.

2022-04-25

Nieprzedłużanie terminu poboru zaliczki na podatek dochodowy

Od 10go marca obowiązują nas (po raz kolejny) nowe przepisy Polskiego Ładu. Nowe przepisy znów budzą kontrowersje i realny niepokój osób zaliczających się do klasy średniej. A więc co to jest to nieprzedłużanie i kiedy było jakieś przedłużenie?

2022-04-07

Orzeczenie o niepełnosprawności w stopniu znacznym – ulgi i uprawnienia

Wiele osób nie przyznaje się do swojej niepełnosprawności przed pracodawcą. Powody mogą być różne. Jedni obawiają się o bycie postrzeganym „inaczej” niż reszta pracowników. Inni widzą w tym tylko korzyść finansową dla pracodawcy i czują się „przeliczani” na pieniądze. Tym czasem posiadanie orzeczenia to także liczne korzyści dla pracownika. Z tego artykułu dowiesz się jakie korzyści uzyskasz z orzeczenia w stopniu znacznym jako pracownik. Pełną listę wszystkich korzyści znajdziesz tutaj.

2022-02-18

Pakiet Mobilności 2022 – rewolucja w transporcie

Od 2 lutego w życie wchodzą wielkie zmiany w wynagrodzeniach kierowców ciężarówek. Przewoźnicy już boją się utraty pracowników i ostrzegają, że wiele firm może nie udźwignąć tego ciężaru. A jeśli znikną z rynku, w Europie mogą wystąpić problemy z towarem. Z czym muszą się liczyć przewoźnicy i kierowcy?

2022-02-02

Własna kadrowa czy outsourcing kadrowo-płacowy?

Nowy rok przyniósł nam wysyp ofert na pracowników w dziale kadr i płac. Z początkiem stycznia na stronach największych internetowych serwisów rekrutacyjnych pojawiło się ponad 2 tys. ogłoszeń na stanowisko specjalisty ds. kadr i płac! Skąd ta nagła potrzeba zatrudnienia w tak dużej ilości pracowników tych działów? Wszystko za sprawą Polskiego Ładu! Już pierwszy miesiąc zweryfikował poziom trudności dostosowania się do nowych zmian. Brakuje rąk do pracy a także czasu na przyswojenie nowej wiedzy.

2022-01-26

Wykaz stawek ryczałtowych w 2022 roku

Stawka 2% w przypadku przychodów ze sprzedaży produktów roślinnych i zwierzęcych pochodzących z własnej uprawy, hodowli lub chowu, przetworzonych w sposób inny niż przemysłowy.>

2022-01-19

Ukrywanie dochodów może się opłacać!

Abolicja i niższa stawka podatku za ukrywanie dochodów. „Kto w przyszłym roku nie ujawni swoich dochodów, a od października 2022 r. do końca marca 2023 r. wystąpi z wnioskiem o abolicję, zapłaci zaledwie 8 proc. podatku i będzie miał czystą kartę” – pisze „Dziennik Gazeta Prawna”.

2022-01-04